İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Atık Yönetimi Müdürlüğü tarafından vatandaşları geri dönüşüme teşvik edecek bir projeye hazırlanıyor. Adı ise akıllı mobil atık aktarma otomatı olacak.

Bu otomat sayesinde kâğıt, metal, plastik gibi yeniden ekonomiye kazandırılabilir atıklar işlenecek, atıkların ekonomik değerleri İstanbul karta kredi olarak yüklenecek. Otomatlarda kıyılarak depolanan atıklar ise geri dönüşüm firmalarına teslim edilecek.

Geri dönüşüm bilincini aşılayacak proje için gün sayılırken bu ve buna benzer faaliyetlerin darısı, ülkemizdeki tüm illerin başına olsun diyelim.

Bu haber SEMERKAND Aile dergisinden alınmıştır. Dergi hakkında bilgi edinmek veya abone olmak için buraya tıklayınız.

Daha fazla habere ulaşmak için haberler kategorimize ulaşabilirsiniz.

Muhammed Akdoğan

Araştırmak & Yazmak , Bu iki şey hayatta en sevdiğim iki şeylerden biridir. Bu yüzden bir araştırmacı yazar olma yolunda bu site benim eserim olacak ,İnşallah, sizler bu siteden en iyi şekilden yararlanır ve sürekli olarak faydalanırsınız. Unutmayın ! İstediğiniz zaman dilediğiniz sayfa da yorum yazarak soru sorabilir veya tavsiye de bulunabilirsiniz. Ben sizleri burada bekliyor olacağım.Teşekkürler, Vesselam...

Yorumlarınızı bekliyoruz...