Bu yazı en son şu tarihte güncellendi

İslami Soru Sorma Formu

yazımıza hayırla geldiniz. Bu yazımızda Dini sorular nasıl sorabileceğinizi ve bu sorduğunuz İslami sorulara cevap nasıl alabileceğinizi öğreneceksiniz. Eğer İslam Dini hakkında soru sormak ve hocalardan cevabını almak istiyorsanız o zaman tam yerindesiniz. Çünkü bu sitede “dini soru sormak istiyorum” diyen herkese yardım ediliyor ve soruları kaynaklardan araştırılarak hocalarımız tarafından cevaplanıyor. Sen yeter ki Dini soru sor imamlar cevaplıyor olacaktır.

Not: Eğer bu yazıyı mobilden görüntülüyor iseniz yazının başındaki dini soru sorma forumu ve sağ alt köşedeki canlı destek butonu gözükmeyebilir. Lütfen böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız buraya tıklayarak gelişmiş mobil sürüme geçiş yapın.

 

?

Dinmatik – Dini soru sorma sitesi aracılığı ile sorularınızı çeşitli yerlerden nasıl sorabilirsiniz. Aşağıda maddeler halinde Dini soru sorma yöntemlerini anlattık. İstediğiniz yöntem aracılığı ile sorularınızı bize iletebilirsiniz.

1- Canlı Dini Soru Cevap – Dini Sorular Canlı Destek

Dini soru sorma sitesi yazımızda İslami soru sorma yöntemi olarak ilk sırada “dini sorular canlı destek” sistemini anlatmak isterim. Çünkü bu sistem en kullanışlı sistem olup aynı zamanda da en verimli sistemdir.

Canlı Soru Sor Cevaplansın istiyorsan aşağıdaki adımları takip edebilirsin.

  1. Adım: sitemizin sağ alt köşesinde aşağıdaki resimde göründüğü gibi “İslami Canlı destek köşesi” bulunmaktadır. 

   Dini Soru Sorma Sitesinde İslami Canlı Destek Köşesinin Konumu

Yukarıdaki resim masaüstü görünümüdür. Eğer mobilde sağ alt köşede böyle bir buton görmüyorsanız buraya tıklayarak gelişmiş mobil sürüme geçiş yapın.

“Mesajınızı buraya yazın” kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Örnek olarak aşağıda bir misafir kullanıcının “esselamu aleykum” olarak gönderdiği mesaj ve buna cevap olarak hocalarımızın “aleykum selam” olarak gönderdiği mesaj vardır.

İslami Canlı Destek Konuşma Pencere Örneğinin Resmi

Aşağıdaki resim de yukarıdaki resmin sadece canlı destek köşesi gösterilmektedir.

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami destek konuşmaları yakından.JPG
İslami Destek Konuşmalarının Yakından Resmi

Yukarıdaki gibi İslami aklınıza takılan soruları sorabileceğiniz canlı destek köşesi ile hocaya soru sor online cevabını al. Sizler İslami sorular sorduğunuzda hocalarımıza bildirim gitmektedir. Hocalarımız sizlere bundan sonra İslami sorulara cevap alabilmeniz için yardımda bulunacaktırlar.

İslami Canlı Destek Köşesi Hakkında Detaylı Bilgi

İslami canlı destek köşesi aracılığı ile İslami sorular ve cevapları alırken sorun yaşamamanız ve en yararlı şekilde kullanabilmeniz için canlı destek köşemizin nasıl çalıştığı hakkında bilgi verelim.

Canlı Destek Sistemimizin Görünümleri

İslami canlı destek köşesi her zaman yukarıdaki resimlerde göründüğü gibi görünmez. Durumlara göre görünümü farklılık gösterebilir. Görünümleri iyice anlamamız çevrimiçi soru cevap esnasında sıkıntılarla karşılaşmamamız için katkı sağlayacaktır.

İslami canlı destek sistemimizin temel olarak iki görünümü vardır?

 1. Online – Çevrim İçi Modu
 2. Offline – Çevrim Dışı – Dışarıda Modu

Dini sorular iletişim için eğer hocalarımız çevrimiçi ise yukarıda “İslami canlı destek köşesi” olarak gösterdiğimiz resimdeki gibi bir alan görürsünüz. Yukarıda anlattığımız gibi hiçbir sıkıntı yaşamadan çevrim içi dini soru sor özelliğinde yararlanabilir ve çevrim içi İslami sorulara cevap bulabilirsiniz.

Not: Eğer mobilden giriyor iseniz büyük ihtimalle aşağıda verdiğimiz gibi bir resimle karşılaşmayacaksınızdır.

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami canlı destek köşesi masaüstü görünümü.JPG
İslami Canlı Destek Köşesi Masaüstü Görünümü

Çünkü bu resim masaüstü cihazlarına özel olup mobillerde farklı görünmektedir. Mobilde nasıl göründüğünü aşağıdaki resimden öğrenebilirsiniz.

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami canlı destek köşesi mobil görünümü.JPG

Eğer mobilden giriyor iseniz ve sayfanın sağ alt köşesinde yukarıdaki gibi bir buton görmüyor iseniz buraya tıklayarak gelişmiş mobil sürüme geçiş yapın.

2. Offline – Çevrim Dışı Dışarıda Modu

Eğer İslami sorulara cevap veren hocalar online değil ise o zaman penceremizin görünümü değişip offline – dışarıda modu halinde aşağıdaki gibi görünmektedir.

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami canlı destek köşesi çevrimdışı mesajı.JPG
İslami Canlı Destek Köşesinin Çevrimdışı Mobil Görünümü

Mesaj Bırakarak İslami Soru Sormak

İslami soru sormak istiyorum diyorsan ve çevrim içi destek alamıyorsan korkma! Dini soru sorma sitesi yazımızda çareler tükenmez.

Eğer çevrim içi dini soru cevap sistemimiz aktif değil yani hocalarımız online değil ise sende o zaman çevrim içi dini soru sorma yerine bizlere mesaj atabilir ve hocalarımız çevrim içi olduğu zamanda sana geri dönüş yapabilirler.

Çevrim içi soru çöz de çalışan hocalarımız yoğun olduğu ve işleri olduğu zamanlarda online olarak gözükmez. Böyle zamanlarda soru cevap şekli dini bilgiler almak için aşağıdaki adımları izleyerek bizlere mesaj bırakabilirsin.

 1. Adım: İslami canlı destek sistemiz aslında çevrim içi İslami soru cevap için kurulmuştur. Yukarıda resimler ile de anlattığımız gibi hocalarımız online olduğu zaman çevrimiçi İslami soru sor cevaplasınlar. Fakat hocalarımız çevrim içi olmadığı zamanlarda “canlı destek sistemi” “mesaj bırakma sistemi” olarak gösteriyoruz. Aşağıdaki resimdeki gibi “mesaj bırakın” butonuna tıklayarak sorunuzu bizlere iletebilirsiniz.

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami canlı destek köşesi çevrimdışı mesajı.JPG

Not: Mobilden giri yapıyorsanız yukarıdaki butonu göremeyebilirsiniz. Lütfen buraya tıklayarak gelişmiş mobil sürüme geçin.

Eğer İslami soru ve cevaplar için söylediğimiz gibi yukarıdaki düğmeye tıkladıysanız aşağıdaki resimdeki gibi bir pencere sizi karşılayacaktır.

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami destek köşesi çevrim içi değiliz penceresi.JPG
İslami Destek Köşesi Çevrim İçi Değiliz Penceresi

Kendinizi Tanıtın

İslami soru cevap için isminiz ve mail adresinizi buraya yazmanız faydalı olacaktır. Çünkü İslami sorulara cevaplar verildiğinde mail adresine bildirim gönderilir.

Eğer isi ve mail adresi yazmadan İslam’la ilgi sorular sormak istiyorsanız o zaman Google veya Facebook adresleriniz ile oturum açabilir ve rahatlıkla bizlere ulaştırabilirsiniz.

Telefon Numarası

İslami sorular ve cevapları için telefon numaranızı yazmanız sizin için faydalı olacaktır. Çünkü böylelikle İslami hizmetler den mesaj bildirimi alarak yararlanabilirsiniz.

Not: Telefon numaranızı isterseniz yazmayabilirsiniz. Numara sadece “” sisteminden mesaj bildirimi alarak yararlanmak isteyenler içindir.

İslami soru ve cevaplar hizmeti için vermiş olduğunuz telefon numarası kimselerle paylaşılmaz. Tarafımızca da sadece “İslami soru ve cevapları” bildirmek için kullanırız.

Mesaj

Eğer “Din hocasına soru sormak istiyorum” diyorsanız Dini bilgi soru ve cevapları buraya yazarak bize ulaştırabilir “dini kaynaklar soru cevap” hizmeti ile sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Mesaj Gönder

Dini bir soru sorduğunuzda artık tek yapmanız gereken “mesaj gönder” butonuna basmak olacaktır. Eğer dini soru cevap yazıp mesajı gönder butonuna tıkladıysanız aşağıdaki resim gibi bir pencere ile karşılaşacaksınızdır.

Dini soru formu doldurma örneği:

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami canlı destek köşesi örnek mesaj gönderisi.JPG
İslami Canlı Destek Köşesi Örnek Mesaj Gönderimi

sonrasından gözüken pencere örneği

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami canlı destek köşesi mesaj gönderilme örneği.JPG
İslami Canlı Destek Köşesi Mesaj Gönderilme Örneği

Eğer buraya kadar adımları uyguladıysanız sorunuz adresine ulaşmıştır. Eğer başka dini soru cevaplama da bilgi almak istiyorsanız yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi “başka bir tane gönder” düğmesine tıklayarak başka bir sorunuzu dini soru hattı adresine gönderebilir ve cevabını öğrenebilirsiniz.

Başka bir soru göndermek istediğinizde ise tekrardan bilgilerinizi yazmanız gerekmiyor, çünkü artık kayıtlı olmuş oluyorsunuz. Eğer başka bir bilgisayardan girer iseniz aynı bilgileri kullanarak oturum açarak giriş yapabilir ve İslami sorular sormaya devam edebilirsiniz.

Canlı Destek Kayıt Olmak ve Oturum Açmak İçin

İslami sorulara canlı destek için kayıt olmak dini sorulara cevap gelmiş mi diye kontrol etmek için çok yararlı bir yöntemdir. Ayriyeten istediğiniz zaman istediğiniz yerden giriş yapabilir ve canlı İslami soru cevap özelliğinden tanınmış kişi olarak devam edebilirsiniz.

Kayıt olmak ve oturum açmak 3 şekilde gerçekleşmektedir.

 1. Facebook Hesabı ile giriş yapmak.
 2. Google Hesabı ile giriş yapmak.
 3. İsim, Soy İsim ve Mail Adresi ile kayıt olup giriş yapmak.

Bu 3 madde ile oturum açabilmek için aşağıdaki resimde alt kısımda bulunan “oturum aça” tıklamak yeterli olacaktır. Sonra Facebook ve Google hesabı seçilebilir veya İsim, Soy isim ve mail adresi ile kayıt olunarak oturum açılabilir.

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami canlı destek köşesi kayıt olma ve oturum açma.JPG
İslami Canlı Destek Köşesi Kayıt Olma Ve Oturum Açma

Kayıt işlemi gerçekleştirdikten ve oturum açtıktan sonra dini konularla ilgili soru ve cevaplar ile merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

3. Dini Soru Sorma Sitesi Sayfasından Soru Sormak

Dini soru sorma sitesi sayfası ile yani okuduğunuz bu yazı adresinden soru sorabilirsiniz. Yani dini soru cevap sitesi için başka yerlere gitmenize gerek yok 🙂 . Bu yazının başındaki İslami Forum sayesinde İslami sorular sor imamlar cevaplıyor olacaktır.

Aşağıda İslami soru sorma forumu resmi verilmiştir. Resimde verilen islami formu yazının başında gözükmüyor ise buraya tıklayabilirsiniz.

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami soru sorma forumu.JPG
İslami Soru Sorma Formu

Yukarıdaki İslami forum resmi yazının en başında bulunan İslami forum ‘un resmidir. Forumu düzgün bir şekilde doldurduktan sonra gönder tuşuna basarak gönderebilir ve Dini sorular ve cevaplar hakkında merak ettiğini sorabilir ve cevabını öğrenebilirsin.

Dini soru sor ile ilgili üçüncü yöntemimiz de bu kadar. Şimdi ise dini sorular hakkında dördüncü maddemize geçelim

4. Yorum Yazarak Dini Sor Sor

Dini soru sorma sitesi olarak yazdığımız bu yazının dördüncü maddesi “yorum yazarak dini soru sor” başlığı altında olacaktır.

İstediğiniz yazının altındaki yorum bölümünden o yazı ile alakalı dini sorular sorabilirsiniz. Eğer soracağınız İslami soru hakkında her hangi bir yazı bulamadıysanız bu yazının altına yorum yazara İslami sorular sorabilir ve hocalarımız tarafından cevaplar alabilirsiniz.

İslami sorular sormak için giriş yapmanıza gerek yoktur. Her misafir dini soru sorma sitesi adlı yazımızın altına yorum yazarak sorularını bizlere ulaştırabilir.

5. Mail Adresi İle İslami Soru Sor

İslami sorular sormak için dini soru sorma sitesi olarak hazırladığımız bu yazının beşinci maddesi ise mail atarak İslami sorular sormak hakkında olacaktır.

Müsait olmayabilirsiniz. Belki bir toplantıdasınızdır. O zaman sadece bir dakikanızı ayırıp mai atarak İslamiyet hakkında her türlü sorularınızı sorabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıda vereceğimiz mail adresimize sorunuzu açıklayıcı bir şekilde yazıp göndermek olacaktır. Seni yeter ki Dini soru sor imamlar cevaplıyor olacaktır.

Mail adresimiz: bahismuhammed@dinmatik.com

Aklınıza takılan var ise dini soru sorma sitesi sayesinde İslamiyet hakkında her türlü sorular, en kısa zamanda araştırılıp cevaplanmaktadır.

6. Dini Soru Sorma Forumu İle İslami Soru Sor

Dini soru sorma sitesi olarak yakında faaliyete girecek olan dini soru sorma forumu aracılığı ile Dinimiz İslam ile alakalı her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

Dini soru sorma sitesi olarak her geçen gün daha da gelişmekteyiz. “Dini soru sor cevap bul” diyen herkese yardım için uğraşıyoruz. Bu yüzden sadece tek bir sistem değil birçok yol ve yöntem ile İslamiyet hakkında sorulan her soruya kaynaklarıyla cevaplıyoruz.

Yine bu “Dini soru sor cevaplasın” başlığı altında büyük bir proje üzerinde çalışıyoruz. Dini soru sorma forumu olarak adlandırdığımız bu proje ile insanlar artık daha rahat bir ortamda sorularını sorabilecekler.

Bu forumumuz ile ilgili detaylı bilgiyi yayınlayacağımız “İslami Soru Sorma Forumu” yazımızda açıklayacağız. Oradan bu projenin ayrıntılarını daha detaylı bir şekilde öğrenebileceksiniz.

7. Alo Fetva Hattı Mı? Telefon İle Arayarak Dini Soru Sor

Dini soru sorma sitesi olarak herkese uygun soru sorma yöntemleri oluşturmaya çalışıyoruz. Herkese nasıl kolay geliyorsa öyle sormasını sağlamak için uğraşıyoruz. Kimisi “canlı soru sor cevaplasın” diyor, kimisi “mesajla dini soru sor imamlar cevaplıyor” diyor kimisi de “telefonla ara hocaya sor cevaplasın” diyor.

İşte bu yüzden “alo fetva hattı” adlı projemizi geliştirmeye devam ediyoruz. Yakında açılacak olan bu sistem ile İslamiyet hakkında merak edilen sorular hocalarımız tarafından telefon desteği ile cevaplanacaktır

Dini Soru Sorma Sitesi İle Neler Sorabilirim?

Dini soru sorma sitesi olarak neler sorabileceğiniz hakkında da biraz bahsedelim. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki İslamiyet hakkında her türlü sorular, hocalarımız tarafından yanıtlanmakta olduğundan istediğinizi sorabilirsiniz. Ama yine de sınıflandırmak gerekirse aşağıdaki kategorilerden hepsini sorabilirsiniz.

  • İslam ahlakı soruları sorabilir ahlak ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.
 • İslam bilgi soruları sorabilir ve İslami Bilginizi geliştirebilirsiniz.
 • islam fıkhı soru cevap alarak Fıkıh ilmine dair merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.
 • islam hukuku soru cevap alarak ta İlahiyat derslerinize çalışabilirsiniz.
 • islam ibadet soruları ile daha güzel ve yanlışsız ibadet nasıl yapılır, onu öğrenebilirsiniz.
 • islam ilmihali soru cevap platformu ile ilmi halimizi geliştirebilirsiniz.
 • islam kültürü soruları ile İslam Kültürü ile alakalı merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz.
 • islam medeniyeti soruları sorarak medeniyet hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 • islami bilgi soruları ile bilginize bilgi katabilirsiniz.
 • islami derin soru sorabilir derin bilgiler elde edebilirsiniz.
 • islami şeyler hakkında sorularınızı her zaman bekliyoruz.
 • islami dini sorular sorma adresi olarak sorularınızı en kısa sürede cevaplamaya çalışacağız.
 • islami evlilik soruları sorarak evlilik hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.
 • islami felsefi sorular ile felsefe ile İslam arasındaki bağları öğrenebilirsiniz.
 • islami fıkıh soruları sor hocalar cevaplasın.
 • islami genel kültür soru ve cevapları ile genel kültürünüzü geliştirebilirsiniz.
 • islami güncel sorular sorabilir ve güncel konular hakkında bilgi edinebilirsin.
 • islami güzel sorular ile güzel cevaplar alabilir ve hayatınızı güzelleştirebilirsiniz.
 • islami ilginç sorular olsa bile sormaktan çekinmeyin hocalarımız her türlü soruya cevap vermek için araştırma yapacaklardır.
 • aklınızda varsa komik diye sormaktan çekinmeyin, büyük bir ciddiyetle cevapları sizlere ulaştıracağımızdan emin olabilirsiniz.
 • islami kültür soruları sorabilir ve kültürünüzü geliştirebilirsiniz.
 • islami mahrem sorular varsa sorularınızı sorarken özel olduğu belirtirsiniz. O zaman sorunuz hiçbir yerde paylaşılmaz sadece sizlere gönderilir.
 • islami sohbet soru cevap yapabiliriz. Sağ alt köşeden bizlerle sohbet etmeye başlayabilirsiniz.
 • temel dini bilgiler soruları ve cevapları (temel dini bilgiler ile ilgili sorular)
 • dini evlilik soruları ile evlilik hakkında oluşan sıkıntılara çözüm bulabilirsiniz.
 • dini hitabet soruları ve cevapları istediğiniz zaman elde edebilirsiniz.
 • dini ilmihal soruları ile ilmihal ilmini ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz.
 • dini islam soruları ile İslam’ın güzelliklerine kavuşabilirsiniz.
 • dini genel sorular (dini güncel sorular)
 • dini nikah soruları sorabilir nikah hakkında güvenilir kaynaklardan bilgi alabilirsiniz.

Sorulan Soruların Cevaplarına Nereden Ulaşabilirim?

İslami Sorulan soruların cevabı sitemizde “islami soru cevap köşesi‘ kategorisi altında yayınlanmakta olup özel olarak mail adresinize de gönderilmektedir. Ayriyeten telefon numaranızı da eklediyseniz mesaj ile de bilgilendirileceksiniz.

Son olarak bir kere deha hatırlatmak isterim ki eğer mobilden giriş yapıyorsanız sayfanın üst kısmındaki dini soru sorma formu ve sağ alt köşede bulunan canlı destek butonu gözükmeyebilir. Böyle bir durumdan kurtulmak için buraya tıklayarak gelişmiş mobil sürüme geçiş yapabilirsiniz.

Rabbimizin Tevfik ve İnayetiyle

🔥93 Defa Okundu

Bâhiš Muhammed

Araştırmacı Yazar

6 Yorum Var

 • Faruk Boz

  14 Ağustos 2018 - 07:27

  İhlas suresindeki kul mu diye okunur yoksa gul diye okunur şimdiden sağolun

 • Yunus

  15 Ağustos 2018 - 00:01

  Selamunaleyküm hocam bir konu hakkında gerçekten yardımınıza ihtiyacım var,evlenme arefesinde olduğum bir bayan var,kendisi imam hatip mezunu din kültürü öğretmeni bende doktorum ,çok yakında isteme falan olacak 8 aydır görüşüyoruz görüşmeye başladığımız ilk ayın sonunda ben depresyon atağı geçirdim gerçekten yanımda durdu, yemek yiyemeyen konuşmakta bile zorlandığım günlerde Benimle ilgilendi ,benim için çok zor oluyor bu dönemler önceden de fakültede bir kere atak geçirmiştim,fakat benim bu sıkıntılı dönemlerinde Allah affetsin dini duygular dahil tüm duygularım yok oluyor ve bu yüzden bu süre zarfında yanlış işler de yaptık ,günahımı anlatıp sizi de şahit tutmak istemiyorum, bu hatalar bir süre daha devam etti sürekli pişman olup tevbe ediyorduk ama yine de bulaşıyorduk Allah affetsin ,şu noktada ise ben kendim gerçekten tüm günahlarıma rağmen Allah rızası için çalışan ümmeti Muhammed için çalışan bir mümin olmak istiyorum ,benim bu düşünce değişimimden sonra bu bayanın birçok şeyi gözüme batmaya başladı; tesettürü ,kolye bileklik takıyor ,sinemaya gitmek istiyor ben eve tv almayalım istiyorum o olmaz diyor mesela düğünde dans edelim istiyor ,evlilik teklifi istiyor ,ben bunlar yanlış olmaması lazım deyince de üzülüyor (yanlış olduğunu kabul ediyor ama nefis diyor) nikahtan al beni düğün olmasın diyip küsüyor ,bu noktada benim yaşantı ve tesettür olarak istemediğim biri ama şu an ben bu iş olmaz desem o yanlışlarımızdan sonra ortada kalır bu kız benim vicdanında asla el vermez,sevgi olarak duygularımda var ona karşı,ayrıca çok zor zamanlarımda yanımda durdu ayrıca isteklerime de geliyor evlenince pardesüye girmeyi kabul etti ve bu hastalığımla beni kabul ediyor ,teraziye koyduğumuzda bunları sizce evlilikten vazgeçirecek bir durum söz konusumu hakkınız helal edin şimdiden Allah razı olsun

 • Sevgi sevgi

  16 Ağustos 2018 - 19:39

  Hocam ben kocamdan habersiz cinsel içerikli Videolar izledim,şimdi tiksiniyorum çok pişmanım.Fakat eşimin telefonumda bunları farketmesinden şüphe duyuyorum,çünkü telefonum elindeydi,bana bununla ilgili herhangi bir soru sormadı ama herşeye rağmen eğer bana sorarsa itiraf etmeli miyim yoksa tövbe edip sonsuza kadar saklamalı mıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir