Efendimizin İsminin Muhammed Olmasının Sebebi Hz. Abdulmuttalib ‘in gördüğü bir rüyadan dolayıdır. Bu rüya efendimizin ismi olan Muhammed ismini belirlemiş ve işaret etmiştir.

Hz. Abdulmuttalib ’in Rüyası

Resûl-i Ekrem’in (s.a.v) dedesi Abdulmuttalib şöyle bir rüya görmüştür:

Arkasından bir gümüş zincir çıkıp dört bölük olmuş. Biri göğe, biri yere, biri batıya, biri doğuya gidip her yeri kapladıktan sonra geri dönmüşlerdir. Sonra büyük bir ağaç gibi olmuş, her yaprağından nurlar çıkmıştı.

Hz. Abdulmuttalib ’in Rüyasının Yorumu

Rüyasını yorumcuya anlatınca,

“Neslinden bir peygamberin gelip doğu-batı halkı onun şeriatına uyup gök ve yerdekiler onu övseler, göklere çıkıp cesedi yere defnolunsa gerek” diye tabir etmiş olduğundan peygamber doğunca adını Muhammed koydu.

Böylece bu rüya Efendimizin İsminin Muhammed Olmasının Sebebi olmuş oldu.

Muhammed Akdoğan

Araştırmak & Yazmak , Bu iki şey hayatta en sevdiğim iki şeylerden biridir. Bu yüzden bir araştırmacı yazar olma yolunda bu site benim eserim olacak ,İnşallah, sizler bu siteden en iyi şekilden yararlanır ve sürekli olarak faydalanırsınız. Unutmayın ! İstediğiniz zaman dilediğiniz sayfa da yorum yazarak soru sorabilir veya tavsiye de bulunabilirsiniz. Ben sizleri burada bekliyor olacağım.Teşekkürler, Vesselam...

Yorumlarınızı bekliyoruz...